محلی برای یادگیری، تبادل نظر و بررسی قابلیتهای نرم افزار اتوکد
کانال تلگرام ما کانال آپارات ما

استفاده از Layer State

بدون شک لایه ها در اتوکد از کاربردی ترین ابزارها میباشند. در نقشه با قرار دادن اجزای مختلف در لایه های مختلف میتوان در مواقع لازم برای وضوح بیشتر تعدادی از آنها را خاموش کرد. ولی در نقشه هایی با ده ها و صدها لایه در صورتیکه بخواهید این کار را هر دفعه انجام دهید می تواند به امری زمانبر تبدیل شود. خوشبختانه اتوکد راه حلی دارد که استفاده از Layer State می باشد. در این آموزش با استفاده از این قابلیت آشنا می شوید. برای دیدن این مطلب لطفا روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

استفاده از Layer State


ابتدا نقشه ای که در این مثال استفاده می شود را این لینک دانلود کنید. برای ذخیره این وضعیت نمایش لایه ها روی New layer state مانند شکل زیر کلیک کنید.نام این وضعیت را High Details گذاشته و روی ok کلیک کنید. این وضعیت تمامی شرایط لایه ها مانند thawed, frozen, color, line weight و غیره را ذخیره میکند.حال در Layer Manager لایه های A-Column-Structure, A-Wall-Pattern, A-Wall-Structure را در حالت فریز قرار داده و رنگها و ضخامت خط را مطابق خط زیر تغییر دهید.

A-Column: 0.15, blue
A-Door: 0.05, red
A-Wall: 0.09, blackاین وضعیت را با نام Low Details ذخیره کنید.

همانطور که مشاهده می کنید دو وضعیت ذخیره شده اند که در هر کدام وضعیت نمایش لایه ها متفاوت است.بهمین ترتیب میتوانید وضعیتهای مختلف نمایش لایه ها را ذخیره و بین آنها انتخاب کرد.

نوع مطلب : گام به گام 

نظرات() کانال رسمی ما در تلگرام telegram.me/faragirim
Admin Logo
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic