محلی برای یادگیری، تبادل نظر و بررسی قابلیتهای نرم افزار اتوکد
کانال تلگرام ما کانال آپارات ما

استانداردسازی نقشه ها با استفاده از دستور STANDARDS

مطابقت نقشه های ایجاد شده در اتوکد با استانداردهای شرکتی از جمله موارد حائز اهمیت بوده و در اتوکد با توجه به اهمیت این موضوع دستور STANDARDS برای مقایسه نقشه موجود با فایل مرجع استاندارد استفاده می شود. در این آموزش با استفاده از این دستور آشنا می شوید. برای مشاهده مطلب روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

استانداردسازی نقشه ها با استفاده از دستور STANDARDS


توسط دستور STANDARDS میتوانید هر نقشه را با یک فایل مرجع در چهار بخش مقایسه کرده و مغایرتها را مشاهده و تصحیح کنید. این چهار بخش شامل موارد زیر می باشد:
  1. Dimension Styles
  2. Layers
  3. LineTypes
  4. Text Styles
برای استفاده از این دستور باید ابتدا یک فایل مرجع با تنظیمات مورد نظر را ایجاد و آنرا با پسوند dws. ذخیره کنید. سپس در نقشه ای که میخواهید با فایل استاندارد مقایسه کنید دستور STANDARDS را اجرا کرده و روی علامت مثبت کلیک کنید. با انتخاب فایل مرجع این فایل به لیست اضافه می شود.هم اکنون با کلیک روی Check Standards میتوانید مغایرتهای نقشه جاری با فایل مرجع را مشاهده کنید.در صفحه بعدی قادر خواهید بود هر مغایرت را به تنهایی مشاهده کرده و آنرا مطابق با فایل استاندارد مرجع تغییر دهید.از جمله مزایای استفاده از این دستور این است که با اتصال فایل استاندارد به آن هر زمانی که موردی غیر استاندارد را به نقشه بیفزایید به شما notification داده می شود.
نوع مطلب : گام به گام 

نظرات() کانال رسمی ما در تلگرام telegram.me/faragirim
Admin Logo
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic