محلی برای یادگیری، تبادل نظر و بررسی قابلیتهای نرم افزار اتوکد
کانال تلگرام ما کانال آپارات ما

مشخصه Associative در اندازه گذاری و متغیر DIMASSOC

شاید در لیست مشخصات یک اندازه گذاری مشخصه Associative را دیده باشید که بصورت غیر فعال بوده و قابل تغییر نیست. در این آموزش خواهید آموخت که مفهوم این مشخصه چیست و چگونه می توانید آنرا تغییر دهید. برای دیدن این مطلب روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مشخصه Associative در اندازه گذاری و متغیر DIMASSOC


Associative بودن اندازه گذاری در اتوکد بدین مفهوم است که مقدار اندازه گذاری با تغییر ابعاد آیتم تغییر می کند. برای اندازه گذاری های جدید وضعیت این آیتم براساس مقدار متغیر Dimassoc تعیین می شود. مقادیر مختلف این متغیر مطابق زیر می باشد:

0 : در اینحالت آیتم اندازه گذاری بصورت خط و متن بوده و بعنوان آبجکت اندازه گذاری ایجاد نمیشود.
1 : با این مقدار هر گونه اندازه گذاری ایجاد شده بصورت Non Associative ایجاد می شود.
2 : این مقدار که مقدار پیش فرض می باشد اندازه گذاریها را بصورت Associative ایجاد می کند.

همانطور که گفته شد مقدار متغیر Dimassoc برای اندازه گذاریهایی موثر است که بعد از تغییر متغیر ایجاد میشوند. همچنین در قسمت Properties مقدار مشخصه Associative بصورت غیر فعال بوده و نمی توانید آنرا تغییر دهید. پس در صورتیکه بخواهید این مشخصه را برای یک آیتم اندازه گذاری تغییر دهید راه حل چیست؟

برای سوال بالا دو دستور بعنوان جواب وجود دارد:

  • تغییر Associative به Non Associative با استفاده از دستور DIMDISASSOCIATE صورت می گیرد. پس از اجرای دستور آیتم اندازه گذاری را انتخاب کرده و براحتی آنرا به Non Associative تغییر دهید.

  • تغییر Non Associative به Associative: این آیتم بخصوص بدرد نقشه هایی می خورد که در ورژنهای قبل از 2000 اتوکد رسم شده اند زیرا تا از قبل از نسخه 2000 اتوکد تمامی اندازه گذاریها بصورت پیش فرض Non Associative بودند. برای تغییر این مشخصه از No به Yes از دستور DIMREASSOCIATE استفاده می شود. پس از اجرای دستور ابتدا اندازه مورد نظر را انتخاب کرده و سپس آبجکتی را که به آن اشاره می کند انتخاب کنید. 
نوع مطلب : گام به گام 

نظرات() کانال رسمی ما در تلگرام telegram.me/faragirim
Admin Logo
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic